Jak zazimovat zahradní domek
24.10.2019
Dřevěné domky z MONPLASTU Vám pomáhají s prací venku, zkrášlují Vaši zahradu a poskytují útočiště dětským hrám. Za to všechno je ale potřeba se o ně náramně starat. Dopřejte jim proto náležitou péči, aby Vám mohly sloužit co nejdéle. Jejich údržba je důležitá a věřte, že se Vám to vyplatí. Podzim je tu a zima tu bude zakrátko, proto je potřeba myslet na změnu počasí, které může zahradní domky ohrozit.
Ochrana před vlhkem
Naše domky jsou vyráběny z kvalitních materiálů. I tak se ale může stát, že během roku venkovní vlivy poničily například střechu. Na podzim však bývá často zahalena vrstvou listí, proto je dobré ho odstranit a střechu před zimou zkontrolovat, aby to stavby nezatékalo.
Pryč s houbami
Určitě nám dáte za pravdu, že houby mají růst v lese, a ne pod střechou. Bohužel se čas od času stane, že pokud je domek dlouhodobě vystaven vlhku, usadí se v něm nejrůznější plísně. Pokud je to i Váš případ, nezoufejte. S jejich odstraněním obvykle pomůže vhodný přípravek, který Vám s přesností doporučí v zahrádkářských obchodech.
Pozor na nezvané hosty
Může se to jevit úsměvně, ale čas od času se stane, že naše domky přijdou útulné nejen Vám, ale i obyvatelům Vaší zahrady. Pokud necháte otevřená okna či dveře při troše nepozornosti se tam lehce nastěhuje například ježek. Zvířátka máme rádi, a právě proto byste měli domek prohlédnout, abyste je tam s oblevou nenašli uhynulá.
Sundejte sněhovou čepici
Ačkoliv zasněžená zahrada působí opravdu pohádkově, tak čeho je moc, toho je příliš. Konstrukce našich dřevěných domků je velice bytelná, nicméně není dobré stavbu zbytečně zatěžovat. Pokud tedy letos přijde zima jako od Lady, chopte se lopaty a ulevte střeše od velkého nánosu.